25 پایگاه امداد جاده ای همزمان با اربعین 96 در ایلام مستقر می شودمحمد سلیمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد 10 پایگاه در مسیر ایلام – مهران و مابقی نیز در سایر مسیرهای تردد زایران شامل دهلران، سرابله، ایوان و ملکشاهی برگزار می شود.
وی ادامه داد: این پایگاه ها از هشتم تا 28 آبان ماه در طول مسیرهای مشخص شده ایجاد و 400 نیروی امدادگر خدمات رسانی امدادی لازم را به زائران انجام خواهند داد.
به گفته وی، همچنین یک نیم واکنش سریع این جمعیت به همراه 15 دستگاه آمبولانس در مرز مهران همزمان با ایام اربعین مستقر تا در صورت نیاز خدمات رسانی لازم را به زایران چه در مرز و چه خارج از مرز ارایه دهند.
وی اظهار کرد: اگرچه این جمعیت متولی اسکان زائران نیست ولی آمادگی لازم برای اسکان اضطراری زائران را در مرز مهران خواهیم داشت.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام از برنامه ریزی برای فراهم کردن امکانات مورد نیاز در مرز مهران و ارایه خدمات هر چه مطلوب تر به زوار اربعین خبر داد و افزود: امسال با آمادگی بیشتری نسبت به سال گذشته به زوار اربعین حسینی خدمات رسانی می کنیم.
وی ادامه داد: همچنین با برنامه ریزی های به عمل آمده 2 فروند بالگرد امدادی جمعیت هلال احمر نیز در مرز مهران مستقر تا در مواقع بحران اقدام به امدادرسانی کند.
سلیمانی اسکان اضطراری، برپایی اردوگاه، توزیع مواد غذایی و وسایل گرمایشی را از دیگر اقدام های این جمعیت عنوان کرد که در اربعین امسال برای خدمت به زوار پیش بینی شده است.
جمعیت هلال احمر در ایام اربعین سال گذشته به 28 هزار و 422 زائر در مسیرهای منتهی به شهرستان مهران خدمات درمانی و امدادی ارائه کرد و 22 هزار و 663 زائر در شهرستان مرزی مهران توسط این جمعیت در 14 مکان اسکان داده شدند.
از 20 آبان تا سوم آذر در مجموع امدادگران این جمعیت به 59 حادثه رانندگی زائران اربعین حسینی در جاده های استان ایلام و راه های منتهی به مرز بین المللی مهران که منجر به زخمی شدن 225 نفر شد، امداد رسانی کردند.
مرز بین المللی مهران استان ایلام و پایانه مرزی مهران در 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام طی سال های اخیر به کانون اصلی و مهم تردد زوار سوگوار حسینی تبدیل شد و بیش از یک میلیون و 500 هزار زائر عزادار حسینی اربعین سال برای شرکت در آیین های سوگواری و زیارت عتبات عالیات از راه مرز بین المللی مهران به کشور عراق سفر کردند و پیش بینی می شود، این رقم در محرم و اربعین امسال افزایش یابد.
خبرنگار: آزاده خرم ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
7171/6119انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید