مراکز ترک اعتیاد سرپایی و کاهش آسیب در ایلام ایجاد می شودفرمان عزیزنیا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سازمان موظف به صدور پروانه فعالیت برای تاسیس مراکز ترک اعتیاد سرپایی، میان مدت و کاهش آسیب نظیر تیم های امداد رسان و مراکز گذری به متقاضیان بخش خصوصی است.
وی ادامه داد: هم اینک تنها مراکز اقامتی میان مدت در این استان فعال بوده و راه اندازی مراکز ترک اعتیاد سرپایی و کاهش آسیب امسال در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به تاکید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و همکاری کمیته درمان به ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: مراکز دارویی سرپایی و کاهش آسیب بصورت غیر دولتی در تمامی شهرستان های استان راه اندازی و فراخوان واگذاری این مراکز به بخش خصوصی بزودی اعلام خواهد شد.

*** فعالیت 11 مرکز میان مدت ترک اعتیاد در ایلام

عزیزنیا با اشاره به فعالیت 11 مرکز میان مدت ترک اعتیاد در ایلام از راه اندازی 2 مرکز دیگر در این استان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این مراکز به صورت غیر دارویی برای بهبود افراد مصرف کننده مواد مخدر فعالیت دارند.
وی با بیان اینکه تمامی این مراکز غیر دولتی و با نظارت بهزیستی فعالیت دارند، افزود: هزینه درمان ترک اعتیاد برای 45 تا 60 روز اقامت در این مراکز چهار میلیون ریال است که بهزیستی به مصرف کنندگان مواد مخدر نیازمند که مددجوی بهزیستی یا کمیته امداد باشند بین یک میلیون و 500 هزار ریال تا 2 میلیون ریال در قالب یارانه درمان، پرداخت می کند.
عزیزنیا اضافه کرد: طی یکسال گذشته در مجموع 2 هزار نفر مصرف کننده مواد مخدر به این مراکز برای ترک مراجعه کردند که به افراد نیازمند بیش از 510 میلیون ریال یارانه پرداخت شده است.
به گفته وی، از مجموع مراکز اقامتی میان مدت ترک اعتیاد غیر دولتی که با نظارت بهزیستی در استان ایلام فعالیت دارند پنج مرکز در ایلام و مابقی در دیگر شهرستان ها فعال هستند.
به گزارش ایرنا، اگرچه استان 580 هزار نفری ایلام در ردیف پنج استان پاک کشور از حیث شیوع مواد مخدر قرار دارد با این وجود شیب تند رواج این بلای خانمان سوز موجب نگرانی خانواده ها شده است.
25 هزار نفر در استان 580 هزار نفری ایلام زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند.
اداره کل بهزیستی استان ایلام در چهار حوزه توانبخشی، امور اجتماعی، پیشگیری و اشتغال و مشارکت های مردمی به عموم مردم نیز خدمات خود را ارائه می کند.
خبرنگار: آزاده خرم ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
7171/6119انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید