زخم و ترمیم بافت؛ معضل اصلی بخش بهداشت و درمانبه گزارش روز شنبه ایرنا از جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، دکتر علی نوبخت در مراسم اختتامیه دومین کنگره بین المللی و چهارمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت گفت: رسیدگی به سلامت جامعه و آگاهی به آنان و هم چنین ممانعت از حضور افراد غیر حرفه ای و برخورد قاطع با این جریانات از اهم وظایف ماست.
وی تصریح کرد: از حرکات جهادی این است که از جریانات غیر واقعی که سعی در مطرح کردن خود و گمراهی دیگران دارند، جلوگیری شود و این موضوع بسیار مهم است. هر موضوعی که به سلامتی مردم مربوط می شود باید مراحل علمی آن طی شود و جامعه مقدس پزشکی با هر چه غیر آن مبارزه خواهند کرد.
نوبخت افزود: سازمان نظام پزشکی هر گاه فردی را ببیند که با شماره نظام پزشکی عمل اشتباهی را مرتکب می شود، با آن مقابله خواهد و به آن رسیدگی می کند.
عضو هیئت‌علمی گروه فوق تخصصی نفرولوژی (بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری) دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شهید بهشتی افزود: نمی شود از جهاد دانشگاهی حرف زد و از دکتر کاظمی آشتیانی سخنی به میان نیاورد، ایشان به قدری منزلت و عزت پیدا کردند که حضرت امام خمینی چندین بار در فرمایشات خود از ایشان صحبت کردند و از ایشان تقدیر کردند.
دبیر انجمن علمی پیوند اعضای ایران و دبیرانجمن نفرولوژی ایران ادامه داد: گفتنی است عزتی که دکتر کاظمی پیدا کردند از حرکات و رفتارهای جهادی این بزرگوار نشات می گیرد و مهم تر از همه آن که موسسه رویان را که امروزه در جهان شناخته شده است و از مراکز درمانی مهم است، در ایران پایه گذاری کردند.
نوبخت اظهار کرد: یافته های این کنگره در سال های آینده نیز تاثیر خود را خواهد گذاشت و آیندگان نیز از آن استفاده خواهند کرد.
علمی ** 1201 **1440
دریافت کنند: عبذالکریم جبارپور** انتشار: گلشنانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید