دارودرمانی بیماری های اعصاب و روان و اعتیاد مغفول مانده استبه گزارش خبرنگار علمی ایرنا، عباس کبریایی زاده در افتتاحیه این همایش صبح پنجشنبه با قدردانی از نقش اطبا در تاریخ ایران گفت: جامعه پزشکی بعد از انقلاب نشان داد هوشمندی و سرآمدی خود را می تواند برای حل مشکلات به کار گیرد.
وی با اشاره به وجود نگاه به بیرون برای پیشرفت داروسازی قبل از پیروزی جمهوری اسلامی ایران افزود: بعد از وقوع جنگ تحمیلی داروسازان برجسته با نگاه نوآورانه صنعت داروسازی را به سمت خودباوری پیش بردند.
کبریایی زاده در این همایش سه روزه در سالن همایش های رازی به حملات شیمیایی در جنگ تحمیلی اشاره کرد و ادامه داد: کشورهای غربی دارویی برای درمان مصدومان به ایران نمی دادند و داروسازان برجسته ما داروهای درمان را برای این مصدومان می ساختند و نباید این خدمات را فراموش کرد.

*محورهای همایش دارودرمانی بیماری های اعصاب و روان و اعتیاد
دبیر علمی همایش انجمن علمی داروسازان در خصوص محورهای همایش امسال توضیح داد: هر سال موضوعی را انتخاب می کنیم که کمتر به آنها توجه شده باشد.
وی ادامه داد: با آنکه در مورد داروهایی مانند آنتی بیوتیک مصرف غیرمنطقی و زیاد در جامعه مشاهده می شود در مورد داروهای اعصاب و روان با مشکل کم مصرف کردن، در دسترس نبودن روبرو هستیم یا حتی عده ای باور ندارند برای داروهای اعصاب و روان از جمله افسردگی یا اختلال دوقطبی به مصرف دارو نیاز است.
کبریایی زاده موضوع اعتیاد را یکی دیگر از محورهای همایش برشمرد و گفت: بر اساس آمار مسوولان سازمان بهزیستی اکنون دو میلیون و 700 هزار معتاد نیاز به درمان در کشور داریم که باید به این موضوع نیز باید توجه کرد.
وی همچنین بهمصرف داروهای ضددرد در بیماران در حال بستری اشاره کرد و گفت: باید اطلاعات بیشتری به بیماران در این مورد داد.
کبریایی زاده در شرح پنل های تخصصی این‌ همایش سه روزه تا شنبه (4 شهریور) گفت: یکی از معضلات پیش روی پزشکان عمومی در بیمارستان ها و درمانگاه ها مصرف الکل های دست ساز و یا با مواد صنعتی و مسمومیت با این الکل هاست که در این مورد به دلیل اهمیت آن پنل تخصصی در همایش خواهیم داشت.
به گزارش ایرنا شانزدهمین همایش سالیانه انجمن علمی داروسازان ایران با حضور دکتر‌ محمدرضا شانه ساز رئیس انجمن و رئیس همایش، آقای دکتر کبریایی زاده دبیر علمی همایش و رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، دکتر حمید خویی دبیر انجمن علمی داروسازان ایران و دبیر اجرایی همایش و پزشکان و دانشجویان در حال برگزاری است.
علمی9157
خبرنگار: منصوره شوشتری*انتشار:زهره محتشمی پورانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید