بررسی کاربرد لیزر برای درمان بیماری ها در کنگره پزشکی لیزریبه گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از روابط عمومی یازدهمین کنگره لیزر پزشکی، دکتر آریستا شجاع الدین دبیر اجرایی این کنگره اظهار داشت: همایش امسال با شعار لیزر در پزشکی نوین، در حالی برگزار می شود که روش های پیشرفته استفاده از لیزر در بیشتر رشته های تخصصی علوم پزشکی در کشور مورد استفاده قرار می گیرد.
وی ادامه داد: تاثیر لیزر بر سلول های بنیادی، روش های استفاده از لیزر در ترمیم غضروف، لیزرهای تشخیصی و روش های جدید استفاده از لیزر در علوم پزشکی، همگی گواه ارتقای دانش و تبادل تجربیات فعالان این حوزه است.
عضو هیات مدیره انجمن علمی پزشکی لیزری ایران، هدف از برگزاری چنین همایش هایی را لزوم آشنایی هرچه بیشتر با تکنولوژی لیزر به منظور استفاده بهینه و به موقع از آن برای خدمت به بیماران کشور و کشف روش های جدیدی برای درمان بیماری های مختلف عنوان کرد و گفت: پیشرفت های تکنیکی که به طور مداوم در شاخه های پزشکی ایجاد می شود، موجب گشوده شدن دریچه هایی در حوزه تحقیقات، تشخیص و درمان می شود.
وی به محورهای مورد بحث در کنگره امسال اشاره کرد و افزود: اصول و مفاهیم لیزر، فیزیک و ایمنی لیزر، روش های استفاده و کیفیت اثرات لیزر، تداخلات دارویی – درمانی و تشخیصی لیزر، لیزر کم توان، لیزر جراحی و فوتودینامیک تراپی ازجمله محورهای مورد بحث است.
دبیر اجرایی یازدهمین کنگره سالیانه انجمن علمی پزشکی لیزری ایران، گفت: لیزرهای تشخیصی، لیزرهای خانگی، لیزرتراپی پرتوان، لیزرهای داخل عروقی، لیزر و سلول های بنیادی، لیزرتراپی، لیزر در درد و لیزر طب سوزنی از دیگر محورهای این کنگره است.
شجاع الدین با عنوان این که مهلت ارسال مقالات به همایش تا اول آذرماه سال جاری تعیین شده است، افزود: پزشکان عمومی و متخصصان گروه های پزشکی، دندانپزشکی، توانبخشی و پیراپزشکی می توانند در این کنگره شرکت کنند و حداکثر امتیاز بازآموزی برای این گروه درنظرگرفته شده است.
یازدهمین کنگره سالیانه انجمن علمی پزشکی لیزری ایران، از ششم تا هشتم دی ماه سال جاری در مجموعه فرهنگی ورزشی میلاد، برگزار می شود.
علمی**1834
تنظیم: ناهید شفیعی **انتشار: محتشمی پورانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید