اعزام دهمین اکیپ کادر درمانی بسیج جامعه پزشکی به مناطق محروم زنجانعلی محمدی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دهمین اکیپ خدمات درمانی رایگان گفت طبق بررسی و اعلام بسیج جامعه پزشکی ، روستای قبله بولاغی از توابع بخش قره پشتلو شهرستان زنجان برای اعزام اکیپ و ارائه خدمات درمانی انتخاب شد.
وی اظهار کرد: ترکیب اعضای اکیپ یاد شده 6 نفر شامل یک نفر پزشک عمومی، یک نفرماما، 2 نفر پرستار، یک نفرتکنسین دارو و تجهیزات پزشکی و یک تکنسین آموزش بهداشت را شامل می شود و این تیم علاوه بر ارائه خدمات پزشکی، آموزش‌های مامایی و بهداشت فردی را هم به اهالی روستا ارائه می‌کنند.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان ، هزینه اقلام داروئی ارائه شده به اهالی این روستا را بیش از هفت میلیون ریال اعلام و گفت: این تیم به بیش از 71 نفر خدمات ویزیت ، 40 نفر مشاوره های آموزشی ، پنج بیمار خدمات مامایی و به 60 بیمار خدمات پرستاری ارائه کرد.
مسئول بسیج جامعه پزشکی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان زنجان ادامه داد: طبق هماهنگی قبلی انجام گرفته با اهالی روستا اطلاع رسانی لازم به اهالی این روستا توسط سازمان بسیج جامعه پزشکی استان انجام شده و تیم اعزامی با استقرار در یک مدرسه، خدمات ارائه می کنند.
محمدی، هدف از اعزام این اکیپها را ، خدمت رسانی رایگان به اهالی مناطق محروم ذکر کرد و گفت که همت وروحیه جهادی بعد از گذشت 39 سال همچنان متبلور است.
به گزارش ایرنا، این دهستان دارای سه هزار و 250 نفر جمعیت دارد و بیش از 40 تن از اهالی این روستا از آموزش های لازم در زمینه حساسیتهای فصلی ، تب کنه ای ، شستشوی اصولی دستها ، شستشوی صحیح سبزیجات و مبارزه با تب مالت بهره مند شدند.
7320/8068
خبرنگار: اعظم شامی *** انتشار: اسماعیل جهانبخشانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید